Dlaczego język francuski?


Kategorie
Aktualności

Od nowego roku szkolnego 2022/23 możesz wybrać w I LO rozszerzenie z języka francuskiego (jeżeli wybierasz się na profil lingwistyczny). Poniżej przeczytaj, co mają na temat języka francuskiego do powiedzenia sami uczniowie Osucha, którzy od trzech lat uczą się tego języka w tej szkole.

Język francuski w Osuchu lubię za to, że oprócz rzetelnej nauki, która opiera się na rozmowie i praktycznemu użyciu języka, a nie wkuwaniu suchych regułek, poznajemy kulturę Francji. Uczymy się o jej historii, zabytkach, oglądamy francuskie filmy i słuchamy francuskich piosenek. (Roch z klasy 3)

Dlaczego warto wybrać francuski w Osuchu? W łatwy i szybki sposób nauczysz się używania czasów, nowych słów, potrzebnych zwrotów, które ułatwią Ci komunikację nie tylko we Francji, ale także w innych krajach europejskich (Belgia, Szwajcaria, Luksemburg), a nawet w Kanadzie – Quebec. Na lekcjach przede wszystkim kładziemy nacisk na mówienie oraz porozumiewanie się, czyli praktyczne użycie języka, a nie nudne, mechaniczne uzupełnianie ćwiczeń w podręcznikach. Układamy scenki, np. w restauracji, w sklepie czy u lekarza, przedstawiamy siebie, mówimy o swoich zainteresowaniach i planach na przyszłość. Dzięki temu, każdy bierze czynny udział w lekcji i może się zaprezentować. (Weronika z klasy 3)

Dlaczego warto wybrać język francuski? Język francuski to wyjątkowo melodyjny i brzmiący miło dla ucha język. Z pozoru wydaje się być trudny, jednak na naszych lekcjach opanowanie materiału jest bardzo proste. Systematyczność to słowo klucz, które pozwoli posługiwać się tym językiem. Na lekcjach nacisk kładziony jest na mówienie, co pokazuje jak świetna jest tam atmosfera, nikt nikogo nie wyśmiewa, każdy mówi tyle , ile potrafi i to jest super! Zajęcia francuskiego nigdy nie są nudne! Na każdej lekcji uczymy się nowych słów, zwrotów czy francuskich powiedzeń. Wybranie języka francuskiego to bardzo dobra decyzja! Znajomość tego języka nie tylko Cię wyróżni z tłumu, ale również przyda się na rynku pracy czy w wielu krajach, gdzie francuski nikogo nie zaskoczy! (Amelia z klasy 2)

Grupa z języka francuskiego – klasa 2
Zajęcia z języka francuskiego w plenerze