FRANCUSKIE SUKCESY UCZNIÓW OSUCHA


Kategorie
Aktualności Sukcesy

W marcu odbył się w I LO im. Antoniego Osuchowskiego I etap „Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Francji i Frankofonii” organizowanego przez Kolegium Romanistyki, Hispanistyki i Italianistyki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Do konkursu przystąpiło  12 uczniów naszej szkoły,  głównie z klas III, ale również 2 osoby z klas II oraz aż 4 osoby z klasy I.

Pomimo bardzo wysokiego poziomu i licznej konkurencji (do konkursu zgłosiło się ponad 500 uczniów z całej Polski) 5 uczennic naszej szkoły przeszło do finału konkursu, który odbędzie się 21 kwietnia br. na KULu w Lublinie.

Nasze finalistki, to Daria Ponomarenko z klasy I oraz Julia Siuzdak, Amelia Matuszek, Julia Hazuka i Milena Dębinny z klasy trzeciej.

Gratulujemy uczennicom i opiekunowi dydaktycznemu – Pani Dorocie Zyzańskiej.