Konkursy geograficzne ruszyły pełną parą – uczniowie zachwyceni


Kategorie
Aktualności Sukcesy

Początkiem zimy pojawił się w Osuchowskim cykl konkursów geograficznych, począwszy od Ogólnopolskiej Olimpiady Geograficznej, skończywszy na konkursie szkolnym – polegającym na rozpoznawaniu flag czy tablic rejestracyjnych. Uczniowie bardzo licznie wzięli udział we wszystkich przedsięwzięciach, koordynowanych i zorganizowanych przez nauczyciela – pasjonata swojego przedmiotu, jakim jest geografia, Pana Henryka Mroza.

Wiktor Brudny i Paweł Dziwoki w zawodach okręgowych Olimpiady Geograficznej.

Bardzo dobra wiadomość napłynęła z Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej. Dwóch naszych uczniów: Wiktor Brudny z klasy 4a o profilu akademickim i Paweł Dziwoki z klasy 3e o profilu ekonomiczno-biznesowym zakwalifikowało się do zawodów okręgowych, które odbędą się w dniach 10 – 11 lutego 2024 na Wydziale Przyrodniczym UŚ w Sosnowcu. Gratulujemy chłopakom i życzymy zakwalifikowania się do zawodów centralnych.

Wiktor Brudny z klasy 4a przyjmuje gratulacje od Pani Dyr. Jolanty Macury oraz nauczyciela geografii Pana Henryka Mroza.

Konkurs na rozpoznawanie powiatów na podstawie tablic rejestracyjnych miał miejsce w naszej szkole na początku grudnia. Wzięło w nim udział kilkunastu uczniów. Oto wyniki:

I miejsce – Justyna Głaz – klasa 1 Beta (uzyskała maksymalną ilość punktów) II miejsce – Tomasz Jaworski – klasa 1E III miejsce – Wiktor Brudny – klasa 4A

Koło terenowe „Ziemi Cieszyńskiej” Polskiego Towarzystwa Geograficznego

Dyplomy i nagrody, ufundowane przez koło terenowe „Ziemi Cieszyńskiej” Polskiego Towarzystwa Geograficznego zostały wręczone w obecności Pani Dyrektor Jolanty Macury. Zwycięzcom gratulujemy!

Duży sukces zanotowała ostatnio także Klaudia Gruszczyk z klasy 3e o profilu ekonomiczno-biznesowym, która wzięła udział w zawodach finałowych Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku. Aby zakwalifikować się do nich musiała najpierw przebrnąć przez I etap (test), a następnie napisać pracę na jeden z 20 tematów dotyczących Górnego Śląska. Jej praca została wysoko oceniona, dzięki czemu Klaudia uczestniczyła w finale tej Olimpiady, jako jedna z 22 uczniów (na 250 startujących).

Klaudia Gruszczyk z klasy 3e o profilu ekonomiczno-biznesowym oraz Paweł Dziwoki z klasy 3e o profilu ekonomiczno-biznesowym

W grudniu 2023 przeprowadzony został także konkurs na rozpoznawanie państw na podstawie flagi. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów naszej szkoły. Do finału, który odbył się 20 i 21 grudnia 2023r. zakwalifikowało się aż 46 osób. Poziom konkursu był bardzo wysoki, o czym świadczy choćby to, że aż 19 uczniów uzyskało maksymalny wynik (60 punktów), 8 uczniów 59 punktów, a dwóch – 58 punktów.

Wyniki konkursu o flagach:

I miejsce – 60 punktów na 60 możliwych – 14 osób:

1. Amelia Grzonka – klasa 1 A

2. Sonia Studnicka – klasa 1 B

3. Dominika Michalik – klasa 1 Beta

4. Rafał Skowron – klasa 1 Beta

5. Tomasz Jaworski – klasa 1 E

6. Nadina Broda – klasa 2 B

7. Maria Kunc – klasa 2 B

8. Bartosz Madzia – klasa 2 Beta

9. Ida Bulik – klasa 3 B

10. Igor Cholewa – klasa 3 C

11. Bartłomiej Kidziński – klasa 3 C

12. Przemysław Szweda – klasa 3 D

13. Paweł Dziwoki – klasa 3 E

14. Martyna Filipczak – klasa 3 E

15. Klaudia Waszut – klasa 3 E

16. Martyna Wiszczor – klasa 3 E

17. Kinga Wojacka – klasa 3 E

18. Oliver Strycki – klasa 4 C

19. Krzysztof Mayzel – klasa 4 D

II miejsce – 59 punktów:

1. Magdalena Fronckiewicz – klasa 1 A

2. Agata Cieślar – klasa 1 D

3. Patryk Kurowski – klasa 1 E

4. Szymon Ociepka – klasa 1 E

5. Małgorzata Cieślar – klasa 2 B

6. Jakub Marekwica – klasa 3 A

7. Kamil Gwiżdż – klasa 3 Beta

8. Zofia Surzycka – klasa 3 C

III miejsce – 58 punktów:

1. Kinga Mróz – klasa 1 A

2. Emilia Jasonek – klasa 2 B