Paweł Dziwoki w etapie centralnym Olimpiady Geograficznej


Kategorie
Aktualności Sukcesy

W dniach 10 – 11 lutego na Wydziale Przyrodniczym Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbył się etap okręgowy 50 Olimpiady Geograficznej. Wzięło w nim udział 128 uczniów z całego okręgu śląskiego, w tym dwóch naszych uczniów: Paweł Dziwoki z klasy 3e i Wiktor Brudny z klasy 4a.

Obaj spisali się znakomicie kwalifikując się, po trudnej części pisemnej, do zawodów ustnych. Po weryfikacji wyników z całej Polski okazało się, że do zawodów centralnych, które odbędą się w Łodzi, w dniach 18 – 21 kwietnia 2024, zakwalifikował się Paweł Dziwoki. W ten sposób znalazł się w elicie 124 najlepszych młodych geografów w Polsce. Obu naszym uczniom gratulujemy, a Pawłowi na etapie centralnym życzymy jak najlepszego wyniku!