Matematyka i Fizyka Stypendia Starosty rozdane


Kategorie
Aktualności Sukcesy

Z radością informujemy, że wśród 5 stypendystów wybranych przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego znalazło się 2 naszych uczniów: Daria Gardziejewska i Jakub Czyż. Stypendium jest wypłacane w formie jednorazowej i wynosi 2 000 zł.

Daria jest tegoroczną maturzystką. Od pierwszej klasy odnosiła wiele sukcesów w konkursach z fizyki i z matematyki. Jednym z nich było zajęcie 2. miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Eureka”, konkursie tak dobrze znanym większości uczniów.

Natomiast Jakub Czyż to talent matematyczny. Laureat i finalista wielu ogólnopolskich konkursów matematycznych, jak np. Jagielloński Turniej Matematyczny, Śląski Konkurs Matematyczny. W tym roku nasz drugoklasista zakwalifikował się także do 2. części 71. Olimpiady Matematycznej etapu okręgowego.

Matematyka otwiera drzwi na najlepsze kierunki techniczne, ekonomiczne i ścisłe na uczelniach w całym kraju.

Gratulujemy naszym Stypendystom, cieszymy się z ich sukcesów. Dziękujemy nauczycielom, którzy oprócz przygotowywania uczniów do konkursów prowadzą także nasze klasy matematyczno-fizyczne do osiągania świetnych wyników maturalnych w każdym roku.