Studia, ale jakie?


Kategorie
Aktualności

Od wielu lat w czerwcu maturzyści byli już po egzaminach i, czekając na świadectwa dojrzałości, podejmowali decyzje dotyczące strategii rekrutacji na studia. Obecnie dopiero zakończył się maraton maturalny. Oczekujemy na wyniki tych zmagań. Jego uczestnicy zasługują na pomoc przy wyborze kierunku studiów i uczelni! Mamy nadzieję, że tak jak było w latach poprzednich i tegoroczni maturzyści Osuchowskiego osiągną wysokie wyniki i dostaną się na bardzo dobre uczelnie.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy przygotowały w ramach kampanii STUDIA 2020 kilka propozycji, które mają pomóc w odpowiedzi na pytania: Startować na jeden wybrany kierunek, na jedną uczelnię, czy próbować sił w wielu miejscach? Czekać do końca na liście rezerwowej czy decydować się od razu po zakwalifikowaniu na pierwszy z wybranych wydziałów? 

Spotkania wspierające tegoroczną rekrutację na studia odbędą się w lipcu (od 7 do 10) i we wrześniu, w formule giełdy wolnych miejsc. Organizatorzy akcji Studia 2020  zamierzają je prowadzić tak długo, aż wszyscy maturzyści 2020 znajdą swoje miejsca na uczelniach. Udział maturzystów we wszystkich spotkaniach jest, oczywiście, bezpłatny.

https://studia.gov.pl/studia2020/