Paryski bon voyage Osuchowskiego


Kategorie
Aktualności

Wieża Eiffla i spacer po Polach Marsowych, Champs Elysees (Pola Elizejskie) i Dzielnicy Łacińskiej z Sorboną, Panteonem i Ogrodami Luksemburskimi, zwiedzanie Museum Louvre, Les Invalides z grobem Napoleona, Łuk Triumfalny, rejs po Sekwanie z widokiem na Museum d’Orsay czy katedrę Notre-Dame, wreszcie dostojny Wersal i bajkowy Park Disneyland to tylko niektóre, a wciąż żywe wspomnienia klasy 3D i 4A z wycieczki do Paryża (19-25.09.22).

Poza historycznymi i kulturowymi smaczkami był czas na kulinarne rozkosze w postaci żabich udek, ślimaków z sosem czosnkowym, muli z makaronem i całej gamy francuskich serów. Co więcej, doznania wzrokowe i smakowe wzbogacała towarzysząca nam muzyka: śpiewany koncert 3D i 4A na peronach paryskiego metra z udziałem francuskich fanów- pasażerów, gitarowy występ Julki Hazuki i wspólne tańce na Montmartre, gitarowe bity Filipa i śpiewy przy ognisku w ogrodzie naszego zakwaterowania w Montmorency.

Paryż pozostanie cudownym wspomnieniem obcowania z niezwykłą kulturą i historią, magicznego czasu wspólnie spędzonego na długich spacerach, rozmowach, integracji przy pysznej kawce z croissantem.