Nagroda w Konkursie Wiedzy o Solidarności


Kategorie
Aktualności Sukcesy

W dniach 8-9 kwietnia br. uczennice klas z rozszerzeniem z historii: Patrycja Janicka z klasy 2 C oraz Sandra Obracaj z klasy 3 D wzięły udział w wycieczce do Wrocławia. Wycieczka była nagrodą w Konkursie Wiedzy o Solidarności.

Jednym z najciekawszych punktów było zwiedzanie kompleksu Riese – tajemniczego projektu z czasów II wojny światowej, który do dziś budzi wiele pytań i emocji. Podziemne korytarze, przeprawa łódką zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Odwiedziliśmy również Zamek Książ – jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce. Jego bogata historia, imponująca architektura oraz malownicze położenie sprawiły, że była to wyjątkowa część naszej wycieczki.

Nie zabrakło też wizyty w Centrum Historii Zajezdnia, gdzie poznaliśmy losy mieszkańców Wrocławia po II wojnie światowej oraz historię wrocławskiej Solidarności i walkę o wolność. To miejsce skłania do refleksji i pozwala lepiej zrozumieć przeszłość. Dziękujemy organizatorowi NSZZ SOLIDARNOŚĆ region Podbeskidzie za możliwość wzięcia udziału w wycieczce, a naszym uczennicom gratulujemy sukcesu w konkursie dzięki któremu wzięły udział w super wycieczce.