Wizyta młodzieży w ramach zajęć z prawoznawstwa w Sądzie Rejonowym w Cieszynie. Młodzież wysłuchała prelekcji Pani Sędzi Dr Justyny Fibinger-Jasińskiej oraz wzięła udział w symulowanej rozprawie, opartej na kazusie prawniczym, podczas której uczniowie wcielili się w rolę sędziów, prokuratorów i obrońców. Uczniowie uczestniczyli także jako publiczność w prawdziwych rozprawach cywilnych oraz mieli okazję odwiedzić miejsce zwykle niedostępne dla osób z zewnątrz – pomieszczenie dla osób zatrzymanych, w którym przebywają osoby pozbawione wolności, doprowadzane na rozprawy przez Policję lub Służbę Więzienną. Koordynatorem wyjścia była Pani dr Anna Wilk.
















